خمیر فلاف پالپ (کرکی) آسیاب چکشی (FLUFF PULP UNTREATED)
در حال بارگذاری ...

خمیر فلاف پالپ (کرکی) آسیاب چکشی (FLUFF PULP UNTREATED)

– خمیر کرکی سخت مخصوص پوشک آنتریتد (untreated)

– مخصوص خطوط تولید آسیاب سوزنی

– عرض 50 یا سفارشی

– قطر 120 cm

– محصول گارخانچات آمریکا، کانادا و اروپا

شرکت بازرگانی مانی سلولز تامین آمادگی خود را در جهت تامین داخلی انواع ملزومات سلولوزی از داخل و خارج از کشور، پذیرش و اخذ پروفرما، ثبت سفارش و واردات انواع کاغذ و مقوا از کارخانجات معتبر دنیا اعلام می نماید .

جهت اطلاعات بیشتر  با ما در ارتباط باشید.

اگر این محصول مفید بود، آنرا به اشتراک بگذارید.

در حال بارگذاری ...

توضیحات

خمیر فلاف یا خمیر کرکی نوعی خمیر کاغذ است ، که زمینه مصرف آن مواردی غیر از صنعت کاغذ سازی می باشد و عمدتا به عنوان ماده خام در هسته جاذب محصولات مراقبت شخصی مانند پوشک، محصولات بهداشتی زنانه، حوله های جاذب هوا استفاده می شود. با این حال، ماده اصلی در تولید پوشک بچه ، پوشک بزرگسال و نوار بهداشتی بانوان و پد های جاذب و زیر اندازهای بیمارستانی است.

نوع مصورف خمیر بسته به نوع آسیاب خط مربوطه دارد

 • اگر خطوط آسیاب خط تولید بصورت سوزنی باشد از خمیر نرم ( TREATED) استفاده می شود .
 • اگر خطوط آسیاب در اصطلاح چکشی باشد از خمیر سفت یا سخت (UNTREATED) استفاده می شود.

خمیر کرکی به عنوان یک نوع خمیر شیمیایی از چوب های نرم الیاف بلند تهیه می شود و  از جمله دیگر مواد به کاررفته در ترکیبات خمیر فلاف ، الیاف بلند کرافت یا سولفیت بوده که خاصیت نرمی و جاذب بودن را به ویژگی های محصول نهایی عرضه می کند . امروزه الیاف های ارزانتری نظیر الیاف های شیمیایی-مکانیکی به بازار ورود پیدا کرده اند ، که در عین حفظ کیفیت ، قیمت نهایی پایینتری را برای تولیدکنندگان به همراه دارند .

فلاف کرکی یا همان فلاف پالت در دونوع سفت و نرم در عرض های ۲۵ – ۵۰ و ۷۰ موجود می باشد  که با استفاده از بهترین فیبر خمیر کرکی جهان – کاج لوبلی از جنگل های جنوب شرقی ایالات متحده می تواند تولید  شود.

فرآیند تولید خمیر فلاف

خمیر کرکی به صورت رول روی دستگاه خشک کن تولید می شود. هدف از آن ایجاد یک ورق یکنواخت با کیفیت هایی مانند چگالی کاغذ، رطوبت و استحکام است. همچنین ممکن است خمیر را قبل از خشک شدن با جداکننده ها آغشته کنید تا الیاف زدایی آسان شود.

ترکیبات اصلی خمیر فلاف شامل ماده ای از جنس سلولز چوب ( لیگنو سلولز ) می باشد ، که به روش شیمیایی یا مکانیکی از الیاف سلولز چوب یا محصولات فیبری تهیه می شود . به همین دلیل بازار تولید این محصول در کشورهایی که دارای جنگل هایی با درختان سوزنی می باشند ، بسیار پررونق می باشد .

 • ابتدا لینتر پنبه ی تصفیه شده و پالپر خمیر برگشتی در مخازن مخصوصی مخلوط شده و پس از افزودن مواد شیمیایی مورد نیاز به ترکیب ، وارد مرحله بعدی می شود .
 • در این مرحله ، ترکیب وارد سیستم رسوب گیر و تمیزکننده می شود . سیستم رسوب گیر و تصفیه ، از نوع گریز از مرکز بوده و سبب جدا شدن قسمت اعظمی از ناخالصی ها می گردد . در حین عملیات مذکور ، مواد شیمیایی مورد نیاز به منظور حصول کیفیت مطلوب به آن افزوده می گردد .
 • سپس ترکیب در دست ، وارد دستگاه ریفاینر و مجدداً تصفیه کننده شده و پس از پالایش نهایی به سمت مخزن نگه داری هدایت می گردد .
 • خمیر تولیدی در ادامه به ترتیب به دستگاه های لول باکس ، پی یر ماشین و پرس آبگیری ورود پیدا کرده و پس از آبگیری ، وارد دستگاه خشک کن می شود .
 • در عملیات خشک کردن همانگونه که گفتیم فرآیند خشک سازی تا جایی صورت می گیرد که رطوبت رول چیزی بین ۶ – ۴% شود .
 • در این مرحله خمیر پس از عبور از سیستم وایندر و دی وایندر ، آماده بسته بندی و انتقال به انبار می باشد .

در ایران به علت عدم وجود این گونه درختان ، از الیاف پنبه جهت تولید این محصول استفاده می شود . لینتر پنبه که الیاف آن ۱۰۰% از نوع الیاف سلولزی است ، برای تهیه خمیر فلاف مناسب تر می باشد . کاغذ حاصل از این خمیر ۸۰% وزن پوشک و نوار بهداشتی را تشکیل می دهد .

ماده اولیه مورد استفاده جهت تولید خمیر فلاف

ساقه پنبه مورد استفاده جهت تولید ، نوع گیزای مصری ۷۵ می باشد . این ساقه ها در اندازه های ۴ – ۲.۵ سانتی متری برش خورده و پوست آنها جدا می گردد . این ساقه ها توسط آسیاب Willey آسیاب و با استفاده از الک ۰.۴ میلی متر غربال می شوند . ساقه ی آسیاب شده برای عملیات ساختاری با توجه به استاندارهای TAPPI مورد استفاده قرار می گیرد .

تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز جهت تولید خمیر فلاف

تجهیزات ، امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز جهت راه اندازی خط تولید خمیر فلاف با ظرفیت سالیانه ۶۰۰۰ تن به قرار زیر می باشد :

– مساحت زمین مورد نیاز : ۵۰۰۰ مترمربع

– زیربنای کل : ۱۸۰۰ مترمربع

– تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۴۰ نفر

– تجهیزات مورد نیاز :

 • مخازن ذخیره خمیر
 • مخلوط کن بزرگ
 • دستگاه پرس
 • دستگاه خشک کن
 • دستگاه ریفاینر

مشکلات اصلی استفاده از پنبه جهت تولید خمیر فلاف

 • اولین مشکل ، حمل و نقل ماده خام می باشد که بطور طبیعی از حجم بالایی برخوردار است . این مشکل با تکنیک های کاهش حجم ، تا حد زیادی قابل حل می باشد .
 • دومین مشکل ، فرآیند پوست کنی ساقه می باشد که با توجه به نازک بودن ساقه ها امری مشکل به نظر می آید .

تولید کنندگان خمیر فلاف 

در میان آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، و آمریکای لاتین،  آسیا و اقیانوسیه با بازار بزرگ خود برای این محصول به لطف بسیاری از تولیدکنندگان محصولات بهداشتی در منطقه، بیش از همه متمایز است. پیش‌بینی می‌شود آسیا پاسیفیک سریع‌ترین رشد بازار را داشته باشد و سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد. انتظار می رود اروپا شاهد تغییرات پویایی در بازار باشد، زیرا کارخانه های خمیر کاغذ بزرگ مختلفی در منطقه راه اندازی شده اند. یکی از دلایل اصلی توسعه بازار پالپ کرکی، تلاش های منطقه برای غلبه بر رکود به ویژه در کشورهایی مانند فنلاند و روسیه است.

بزرگترین شرکت هایی که به بازار کمک می کنند عمدتاً آنهایی هستند که به طور کلی پیشروان صنعت دستمال کاغذی هستند. از بسیاری از مناطق جهان، سلولز جورجیا-اقیانوس آرام، کاغذ بین المللی، شرکت Domtar، Imerys، Celulosa Arauco y Constitución، Suzano Papel e Celulose و Klabin Paper به عنوان بازیگران کلیدی صنعت خمیر کرکی فهرست شده اند.

خرید خمیر فلاف پالپ

شرکت مانی سلولز تامین مفتخر است انواع ملزومات و تجهیزات مورد نیاز صنایع سلولزی، مواد شیمیایی و … را از بهترین تامین کنندگان دریافت نموده و به دست واحدهای تولیدی در داخل کشور برساند. جهت کسب اطلاعات بیشتر، استعلام قیمت انواع کاغذ و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

توضیحات تکمیلی

خمیر فلاف پالپ (کرکی) سوئدی (UNTREATED)

– برند STORA ENSO ، SODRA
– عرض 50- یا 70 سانت ، مطابق آنالیز ارسالی
– تحویل بصورت به صورت خرید داخلی یا ثبت پروفرمایی

خمیر فلاف پالپ (کرکی) برزیلی (UNTREATED)

– برند SUZANO
– عرض 50- یا 70 سانت ، مطابق آنالیز ارسالی
– تحویل بصورت به صورت خرید داخلی یا ثبت پروفرمایی

خمیر فلاف پالپ (کرکی) تولید داخل (UNTREATED)

– تولید داخلی داخلی
– متغیرها مطابق با نیاز قابل تغییر می باشد
– امکان صادرات وجود دارد.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “خمیر فلاف پالپ (کرکی) آسیاب چکشی (FLUFF PULP UNTREATED)”

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *